BTP’den Aydın’a Atatürkçü kadın aday

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seçil Mumcuoğlu oldu.
BTP’nin Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Mumcuoğlu 1975 Aydın Bozdoğan doğumlu.
Kamuoyu Mumcuoğlu’nun Atatürk konusunda yaptığı konuşmalarla tanıyor.
Kısa bir süre önce sosyal medyada viral olan konuşmasıyla dikkat çeken Mumcuoğlu Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a da çarpıcı bir cevap verdi.

Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a cevap

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Mumcuoğlu, “Yine kim bastı düğmesine bunların. Yıllardır kızağa çekilmiş Şevki Yılmaz birden kameralara karşı dualar, düğünlerde fitneler… Ne oluyor? Bu millet Atatürk’ünü, Atatürk de milletini sever. Fitneden başka kabiliyeti olmayanlar, hayatını milletine adamış Atamıza söz söyleyemez. Şevki Yılmaz! Haydi geldiğiniz yere geri dönün. Artık bu oyun tutmaz” dedi.

Seçil Mumcuoğlu kimdir?

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Seçil Mumcuoğlu, 1975 yılında Aydın Bozdoğan’da doğmuştur.
İlk ve orta öğrenimini memleketi Bozdoğan’da tamamlamış, ardından lise eğitimini Nazilli Lisesinde bitirmiştir.
1999 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Mumcuoğlu, İş Güvenliği Uzmanlığı, Doğalgaz İç Tesisat Mühendisliği ve Bina Enerji Yöneticiliği sertifikalarına sahiptir.
Evli ve 4 çocuk sahibi olan Mumcuoğlu, profesyonel kariyerine 2003 yılında İstanbul’da başlamıştır. Özel bir şirkette kontrol mühendisi olarak görev yapmış, 2012’den 2014 yılına kadar C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışmış, 2014 yılından itibaren ise B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çeşitli firmalarda hizmet vermektedir.
Siyasi hayatına Prof. Dr. Haydar Baş’la birlikte başlayan Seçil Mumcuoğlu, halen Bağımsız Türkiye Partisi Kadın Kolları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x