Muhalefet, İçişleri Bakanı’nı övgü yağmuruna tuttu

TBMM’deki İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde eski Bakan Süleyman Soylu eleştirilirken, yeni Bakan Ali Yerlikaya övgü yağmuruna tutuldu. CHP’li Murat Bakan “Hiç kimse Süleyman Soylu’dan daha kötü Bakan olamaz. Devlet terbiyesi olmayan trolleri ile itibar suikasti yapanları gördük ve sizi taktir ediyoruz size beyaz sayfa açtık” dedi.

İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş “İçişleri Bakanı başarılıdır. Daha önce İçişleri Bakanlığı yapanlar Emniyet teşkilatını FETÖ’ye teslim etti; diğeri de mafyayla, çeteyle, uyuşturucu baronlarıyla poz verdi. Şimdiki bakan ise dürüstçe görevini yapıyor, kendisini takdir ediyoruz” dedi ve şunları söyledi:

* “Şimdi bir sorunumuz var. Bugünün 8-10 milyon mültecisi bizim yaptırdığımız simülasyonlara göre 2053 yılında 35 milyon olacak ve maalesef bu insanlara vatandaşlık veriliyor. Atalarımın canlarıyla, kanlarıyla bize emanet ettiği bu vatanın tapusuna hiç kimseyi ortak edemeyiz.

* Kendi ülkesinde yolsuzluk, hırsızlık, dolandırıcılık yapan kaçakların cenneti hâline geldik. Kırmızı bültenle aranana vatandaşlık veriyoruz. Benim vatandaşım da Avrupa’ya gitmek için vize alamıyor.”

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz ise “Emevi Camisi’nde namaz kılacak olan Erdoğan Türkiye’yi eşi görülmeyen kitlesel göç dalgasına maruz bıraktı. Emperyalist güçler sayenizde Suriye’nin kuzeyinde 100 bin kişilik bir terör ordusunu besliyor, gözünüz aydın… Sığınmacılara 100 milyar dolardan fazla para harcandı gözünüz aydın. Sığınmacılar Türk evlatlarımızı ülkemizde çalışamaz hâle getirdi. Bunun vebalini ödeyemezsiniz. Bu memleket tarihte Türk’tü, bugün de Türk’tür, yarın da Türk kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x