Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz Davası Ertelendi

Ozan Güven’in eski kız arkadaşı Deniz Bulutsuz, kendisine yönelik şiddet uyguladığı iddiası ile Güven hakkında suç duyurusunda bulunması ile başlayan, birbirlerinden karşılıklı şikayetçi oldukları davaya, İstanbul 58. Asliye Ceza mahkemesinde devam edildi.
Güven’e 13 Haziran 2020 tarihinde eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla 13 yıldan 6 aya kadar hapis talebi, ‘basit yaralama’ suçundan ise Bulutsuz’a 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandıkları davada taraf avukatları hazır bulundu.

OZAN GÜVEN’İN AVUKATI ‘DUYUMLARIMIZ VAR’

Ozan Güven’in avukatı, Adli Tıp Kurumu’nun taraflı davrandığını düşündüklerini, Deniz Bulutsuz’un olay tarihi öncesinde psikolojik tedavi gördüğüne dair duyumlarının olduğunu belirterek ek bilirkişi raporu aldırılması talebinde bulundu.
Mahkeme, Deniz Bulutsuz’un 13 Haziran 2020 tarihi öncesinde psikolojik tedavi görüp görmediğine ilişkin kayıtların incelenmesine karar vererek bir dahaki duruşma tarihini 4 Ekim 2024 olarak belirledi.

ŞİDDET İDDİASI

İddaya göre 13 Haziran 2020′ gece saatlerinde arkadaşlarının evinde tartışmaya başlayan çift Ozan Güven’in evine geçti, tartışmaya burada devam etti. Ozan Güven’in eline aldığı abajuru Deniz Bulutsuz’un çenesine vurdu, ardından elleri ile darp etti.

ABAJUR SİLAH SAYILMIŞ, MAHKEME KESİN RAPOR İSTEMİŞTİ

Deniz Bulutsuz’un yaralanmasına neden olduğu ve Güven’in kendisine fırlattığını iddia ettiği abajur silah kabul edilmişti. İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme, Adli Tıp Kurumu’ndan Deniz Bulutsuz’un vücudundaki yaralara dair kesin rapor istemişti. Adli Tıp tarafından düzenlenen ilk raporda Deniz Bulutsuz’daki yaralanmada hayatını tehlikeye sokacak bir durumun bulunmadığını, vücudunda herhangi bir kırığın tanımlanmadığını, yüzünde sabit iz niteliği taşıyan bir durumun bulunmadığı, organlarında zayıflama, yitirilme vb. anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tespit edilemediğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x