Tuncer Bakırhan’dan Silopi’deki yasak kararına tepki: Süpürge ve çöp kovasının da davası mı var?

Şırnak’ta Silopi Belediyesi’nin “Daha Temiz Bir Silopi” kampanyası, valiliğin eylem ve etkinlik yasağı gerekçesiyle engellendi.

Sosyal medya hesabından video ile paylaşım yapan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şırnak Milletvekili Mehmet Zeki İrmez, “Şu anda Silopi Belediyesi’ndeyiz, bir abluka söz konusu. Bu ablukanın nedeni de maalesef Silopi Belediyemizin her sene 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle yapmak istediği bir temizlik kampanyası” dedi.

Kampanyaya katılım çağrısını 2-3 gün önce yaptıklarını söyleyen İrmez, “Tüm halkımızı ve sivil toplum örgütlerini de dahil etmek istemiştik. Kolluk kuvvetleri maalesef temizlik kampanyasının uygulanmasını, bu programın yürütülmesine izin vermedi. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bundan sonraki süreçte de elbette DEM Parti olarak daha demokratik, ekolojik bir toplum yaratmak için, daha güzel bir çevre hizmeti sunmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi ve bu ablukaya şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

Mehmet Zeki İrmez’in videosunu paylaşan ve yasağa tepki gösteren DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan da “Kir pas içinde var olmaya çalışan iktidar zihniyeti, Silopi’de temizlik kampanyasını bile yasaklıyor. Süpürge ve çöp kovasının da davası mı var? Bu rezaleti de elbet bir gün süpüreceğiz…” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x